Piękny uśmiech to wizytówka człowieka. Jednak aby go mieć trzeba się czasem bardzo postarać. Nie każdy z nas rodzi się z pięknym, równym i białym uśmiechem. To nie oznacza, że nigdy takie nie będziemy mieć. Jeśli tylko oddamy się w ręce doświadczonego stomatologa i poddamy się kilku zabiegom z pewnością uda nam się zdobyć piękny, zniewalający uśmiech! Oczywiście salon stomatologiczny musi być wyposażony w odpowiedni sprzęt, aby przeprowadzić różne zabiegi.
Wyposażenie salonu stomatologicznego – co powinno się znaleźć u profesjonalisty?
Nowoczesne i profesjonalne wyposażenie to integralna cześć każdego salonu stomatologicznego. Bez odpowiedniego sprzętu działanie stomatologa jest bardzo ograniczone. Dlatego przy wyborze specjalisty, do którego się udajemy, bardzo ważne jest zapoznanie się z ofertą i stosowanymi narzędziami.
Jednym z podstawowych i bardzo potrzebnych sprzętów w gabinecie stomatologa jest laser. Jest on potrzebny w wielu sytuacjach i bardzo często wykorzystywany przy zabiegach. Stomatologiczny laser diodowy to nowoczesne urządzenie, które działanie jest bardzo inteligentne i intuicyjne. Dlatego właśnie może pracować z nim każdy stomatolog, i ten doświadczony, i ten początkujący.
Laser diodowy jest zasilany przez system operacyjny Android. To oprogramowanie zapewnia dużo pamięci na przechowywanie informacji o pacjentach, filmów i danych. Jednak nie każde urządzenie działa na tej samej zasadzie, dlatego warto zapoznać się z pionierami na rynku stomatologicznym.
Do czego stosuje się stomatologiczny laser diodowy?
Laser diodowy jest używany we wszystkich dziedzinach stomatologii, gdzie potrzebne jest działanie strumienia. Wyróżnia się on szybkością reakcji oraz bardzo wysoką dokładnością. Jest to maszyna, która nie tylko służy pacjentowi, ale przede wszystkim samemu stomatologowi. Praca z nim jest bardzo intuicyjna i pozwala dokładnie przewidzieć przyszłe efekty i działanie.
W taki urządzeniu jako źródło energii wykorzystuje się laser GaAlAs. Jest on najbardziej zaawansowany technologicznie. Należy do laserów półprzewodnikowych, które służą do modyfikowania tkanek miękkich oraz medycyny prewencyjnej.
Laser może wielu osobom kojarzyć się z czymś niebezpiecznym i mogącym mieć nieprzewidywalne efekty. Nie w tym przypadku. Długość fali lasera wynosi 980 nm lub 810 nm. Światło jest niewidzialne, niejonizujące, wytwarzające promieniowanie termiczne. Trzeba jednak wiedzieć, że laser ten nie wywołuje żadnych zmian w komórkowym DNA. Moc lasera może mieć 10W lub 15W.
Ważnym aspektem, o którym trzeba wiedzieć, jest wbudowane inteligentne menu w języku polskim. Urządzenie posiada 45 bezpiecznych protokołów, które ustawiają zabiegi. To bardzo ułatwia pracę i zapoznanie się z działaniem lasera diodowego. Każdy, nawet mniej doświadczony specjalista, szybko zapozna się z wszystkimi możliwościami i będzie mógł w pełni wykorzystać możliwości maszyny.
Laser najczęściej wykorzystuje się w dezynfekcji kanałów endo, leczeniu dziąseł, chirurgii tkanek miękkich, zabiegach biostymulacyjnych, a także przy wybielaniu zębów. Takie urządzenie to obowiązkowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego.